ورود اعضا

آمار

Total 3377 639815
Today 10 33
This Week 32 15932
This Month 331 65189
درج شده در

اولین همایش گردشگری و معنویت


پیش نشست تخصصی دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام با پیام دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور توسط دکتر ابراهیمبای سلامی عضو شورای عالی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برگزار شد

این همایش با حضور استاندار خراسان رضوی ، مسئولان بلند پایه اجرایی استان ، مهندس واحدی معاون هماهنگی امور زائرین استانداری ، زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ، سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مهندس سالیانی مدیرکل محترم دفتر فنی استانداری ، ارباب خالص رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه ، فرهیختگان و صاحب نظران در حوزه گردشگری در شرکت مجتمع های توریستی و رفاهی آبادگران ایران در سایت مجتمع برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما؛ در بدو ورود استاندار و هیات همراه دو تن از فرزندان شهدای مدافع حرم ورود دکتر رشیدیان و مسئولان اجرایی استان را به سایت مجتمع های توریستی و رفاهی آبادگران ایران (سهامی عام ) تبریک گفتند سپس استاندار خراسان رضوی با جمعی از مسئولان گردشگری از پروژه اجرا شده منطقه گردشگری سایت این شرکت را بازدید نموده و اظهار امیدواری کرد سال آینده سومین همایش گردشگری و معنویت در مجتمع توریستی و رفاهی آبادگران ایران (سهامی عام ) در مشهد برگزار گردد.

پس از ورود استاندار و هیات همراه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی و صلوات خاصه حضرت رضا (ع) مراسم آغاز گردید در این مراسم پیام دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور قرائت شد در بخشی از این پیام آمده است در طول تاریخ و به صورت روز افزون وجود مضجع منور حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در شهر مقدس مشهد نیز کانون توجه مسلمانان جهان بوده و هر سال میلیونها زائر از سراسر دنیا با شوق دیدار به زیارت حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) به شهر مشهد روانه می شوند تا با عمق وجود خویش سیر و سلوک دینی ، ایمانی و عرفانی را در این مکان مقدس بپیمایند و از عنایات قدسیه آن امام رئوف و مظهر مهربانی بهره مند گردند. در همین راستا سازمان تامین اجتماعی با مدیریت هلدینگ گردشگری هر سال با اجرای «طرح کرامت رضوی» برای بیش از ۲۵ هزار نفر از بازنشستگان که عمدتا از اقشار فقیر و محروم جامعه هستند و در تمام عمر و یا در سه دهه گذشته توفیق زیارت نداشته اند، به رایگان و با تامین همه هزینه ها امکان سفر به مشهد و زیارت آن امام همام را فراهم می کند . این سازمان در «طرح بصیرت علوی» نیز امکان زیارت عتبات عالیات را برای بیش از ۱۰هزار نفر در سال را تسهیل نموده است.

در بخش دیگری از پیام دکتر نوربخش اشاره شده هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی و طرح های جدید شرکت مجتمع های توریستی و رفاهی آبادگران ایران(سهامی عام ) و گروه هتل های هما این سازمان آمادگی دارد که با همکاری استانداری خراسان رضوی، آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد با تعیین راهبردهای کلان و اجرای پروژه های بزرگ و شهرداری مشهد با تعیین راهبردهای کلان و اجرای پروژه های بزرگ، زمینه توسعه گردشگری زیارت و تسهیل در بهره گیری از گردشگری فرهنگی را برای یک میلیارد مسلمان جهان، هر گونه هماهنگی و همکاری را به عمل آورد تا علاوه بر ایجاد امکان زیارت و تکریم زوار موجبات توسعه کلان شهر مشهد با بهره گیری از کارکردهای گردشگری فراهم گردد.

استاندار خراسان رضوی طی سخنانی اظهار داشت در این نشست صمیمانه سه نسل از استانداران سالهای گذشته آقایان مهندس امینی ، مهندس جهانبخش و اینجانب حضور داریم که این افتخاری است برای جامعه گردشگری.

استاندار خراسان رضوی: از همدلی و واتحاد دستگاه های اجرایی مهمترین راه برای تبدیل مشهد به پایتخت فرهنگی جهان اسلام
علیرضا رشیدیان در همایش گردشگری و معنویت در مجتمع های توریستی و رفاهی آبادگران ایران با اشاره به رویداد مشهد۲۰۱۷ گفت : گردشگری ارتباطات و تعاملات است و مشهد با وجود بارگاه منور رضوی ومیزبانی سالانه از ۲۵ میلیون زائر خاستگاه گردشگری با رویکرد معنویست .

وی بااشاره با ظرفیتهای فرهنگی ، گردشگری و غنای مذهبی و دینی خراسان رضوی افزود :مشهد به عنوان بزرگترین کلانشهر زیارتی دنیا یک مکتب فرهنگی وادبی برای همه جهان است که می تواند مقصد یک میلیارد مسلمان جهان شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه برای استفاده از ظرفیت های گردشگری نیازمند برنامه ریزی منسجم هستیم که این کار تنها از عهده دولت بر نمی آید تصریح کرد :هم دولت و هم افراد مرتبط در صنعت گردشگری چون هتلداران ، حمل و نقل و غیره با برنامه ریزی و تقسیم کار می توانند گردشگری سنتی را به صنعتی برنامه ریی شده ،هدفدار و پر رونق تبدیل کنند .

رشیدیان تاکید کرد علما ، دانشمندان ، فرهیختگان باید به طور مداوم گرد هم جمع شده و با همدلی درباره راه های شناساندن ظرفیت های مشهد درباره رقابت در عرصه جهانی برنامه ریزی کرده تا مشهد مقدس به قظب گردشگری جهان اسلام تبدیل شود .

استاندار خراسان رضوی همچنین خواستار برگزاری همایش گردشگری و معنویت سال ۹۶ در کلانشهر مشهد برای برنامه ریزی مدون ، هدف گذاری و اجرایی کردن توسعه گردشگری با رویکرد معنویت در این شهر شد .

عضو شورای عالی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور :عرضه محوری تنها راه توسعه صنعت گردشگری با رویکرد معنویست .
دکتر غلام حیدر ابراهیم بای سلامی در همایش گردشگری و معنویت در مشهدبا اشاره به اینکه گردشگری در اولویت برنامه های اقتصادی و برنامه ششم است گفت : حاصل ۲۰ سال مطالعه گردشگری کنونی کشور سنتی و محدود است و باید گردشگری را به عنوان معرفی هویت ملی و اسلامی خود تقویت کنیم.

مدیر عامل هلدینگ گردشگری سازمان تأمین اجتماعی (هکتا) با بیان اینکه گردشگری و معنویت دو مقوله جدایی ناپذیرند افزود:امروز گردشگری محور تحولات نظام اجتماعی در ابعاد فرهنگی ، سیاسی و اقتصادیست و صنعت گردشگری نقش استراتژی و بین المللی در کشورهای جهان است .

عضو شورای عالی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی صنعت پایدار ایرانگردی باید به گونه ای باشد که ایرانگردان خارجی به ۵ برابر کنونی افزایش یابد، تصریح کرد:در این همایش ها باید گفتمان معنویت را آغاز کرده و برای پیشرفت و توسعه آن طرح و برنامه ارائه دهیم تا بتوانیم گردشگری با رویکرد معنوی تبیین ومعرفی کنیم .

دکتر ابراهیم بای سلامی با تاکید بر اینکه گردشگری بدون برنامه منجر به از دست رفتن فرصت ها می شود گفت : بر اساس اندیشه های تخصصی و راهبردی باید با بازاریابی و تبلیغات گردشگری با رویکرد معنوی عرضه محور باشیم تا بتوانیم ظر فیت ها و پتانسیل ها و فرهنگ سنتی –اسلامی کشور مان را به دنیا معرفی کنیم .

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه صنعت گردشگری پس از نفت وخودرو پر در امد ترین صنعت در دنیاست خاطر نشان کرد باید از گردشگری سنتی ، محدود وپراکنده فاصله گرفته و با برنامه ریزی مدون به سمت بازار گردشگری وتوسعه پایدار گردشگری پیش برویم .

عضو شورای عالی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور همچنین همایش گردشگری ومعنویت را درمشهد به عنوان پیش نشست تخصصی همایش بین المللی گردشگری و معنویت در تهران بسیار موثر برشمرد و افزود : همایش بین المللی گردشگری و معنویت با حضور متخصصان و صاحب نظران در این حوزه ۲۶ بهمن در دانشگاه علم وصنعت تهران برگزار مشود .

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی :

گردشگری با رویکرد معنوی ابزاری برای معرفی فرهنگ اسلامی به دنیا

حسین زارع صفت در همایش گردشگری و معنویت در مشهد گفت : گردشگری ابزاری برای تعامل و ارتباطات است و گردشگری با رویکرد معنوی راهی برای معرفی وشناساندن فرهنگ و تمدن غنی ایرانی – اسلامی به همه دنیاست .

وی با بیان اینکه گردشگری امروز علاوه برفعالیت اقتصادی واشتغال زایی امری فرهنگی در دنیای امروز است افزود:در حوزه گردشگری قدرت فرهنگی و جاذبه های میزبان می تواند بر میهمان تاثیر ویژه ای داشته باشد که در کشور ما که از لحاظ فرهنگی و دینی غنای ویژه ای دارد قطعا برنامه ریزی بر روی گردشگری با رویکرد معنویت ،تاثیر بسزایی در توسعه صنعت گردشگری در کشور دارد .

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی برگزاری این همایش در مجتمع توریستی و رفاهی آبادگران ایران را برای تعامل وبرنامه ریزی توسعه صنعت گردشگری با رویکرد معنوی بسیار موثر خواند و تصریح کرد :با شناخت چار چوب و اصول ارزشی و ابعاد گردشگری می توان گردشگری رابه ابزاری برای توسعه معنویت تبدیل کرد .

زارع صفت در ادامه با اشاره به فرهنگ رفتاری ، اجتماعی و دینی و آموزش نیروی انسانی در این زمینه به عنوان نماد در مراکز گردشگری کشور گفت :باید یافته ها ومقالات علمی به دست آمده در حوزه گردشگری با رویکرد معنوی به متون درسی تبدیل و در رشته های گردشگری در دانشگاه ها تدریس شود تا با نیروی انسانی آموزش دیده به سوی گردشگری پایدار گام بر داریم .

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به پیشینه فرهنگی، تاریخی و سنتی خراسان رضوی گفت :صنایع دستی در این استان از پیشینه قوی برخوردار است که خود جلوه معنوی و نمادی برای معرفی صنعت گردشگری ایران در دنیاست .

مدیر عامل مجتمع های توریستی و رفاهی آبادگران ایران: توجه به مولفه های معنوی راهی به سوی گردشگری پایدار
مهندس حسین امینی در همایش گردشگری و معنویت در مشهد ،صنعت گردشگری را یکی از مهمترین ورقابتی ترین صنایع جهان با منافع اقتصادی و فرهنگی بیشماری دانست و گفت :توجه به رویکرد معنوی گردشگری سبب ارتقا صنعت گردشگری در داخل و خارج کشور می شود .

او با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری با رویکرد معنوی برنامه ریزی ضروریست افزود :اگر گردشگری با توجه به ابعاد روحی ، معنوی برنامه ریزی و هدف گذاری شود فرصت بسیار مناسبی برای رشد فکری، اجتماعی و ارتقا معنویت در جامعه و بین مردم است .

مدیر عامل مجتمع های توریستی و رفاهی آبادگران(سهامی عام) در ادامه با تاکید بر اینکه در برنامه ریزی های مرتبط با گردشگری باید رویکرد معنوی لحاظ شود تصریح کرد : با رویکرد معنوی در حوزه گردشگری می توان به گردشگری پایدا ر دست یافت .

امینی با اشاره به غنای فرهنگی و معنوی ایران اسلامی بویژه شهر مشهد با وجود بارگاه ملکوتی رضوی گفت : ایران می تواند به کشوری فعال در زمینه گردشگری تبدیل شود وباید با تمرکز بر گردشگری معنوی و بهره مندی از ظرفیت اما کن متبرکه و جاذبه های سیاحتی مشهد بیش از پیش صنعت گردشگری در کشور رونق گیرد .

مدیر عامل مجتمع های توریستی و رفاهی آبادگران ایران همچنین با بیان اینکه گردشگری علاوه بر رونق اشتغال ، به تولید و توزیع ثروت ملی منجر می شود گفت :هیچ اقتصادی در دنیا مانند اقتصاد گردشگری نمی تواند ما رو به سمت اقتصاد مقاومتی هدایت کند ، بنابراین اقتصاد گردشگری می توانند برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی موثر باشد که قطعا در نظر گرفتن رویکرد معنوی و برنامه ریزی منسجم در این حوزه دست یابی به این هدف را میسر می کند .

امینی برگزاری این همایش ها و نشست های تخصصی با هدف تبیین گردشگری وراهبردهای توسعه آن را از اقدامات پیش رو شرکت آباد گران عنوان کرد و از فرهیختگان ، حوزویان ، دانشگاهیان و صاحب نظران خواست تا با شناخت ابعاد گردشگری و تببن آن ، دستگاه های خدمات گردشگری را در حرکت به سمت گردشگری و توسعه پایدار یاری کنند .

شایان ذکر است : با رونمایی از تمبر یادبود شرکت مجتمع های توریستی ورفاهی آبادگران ایران (سهامی عام ) توسط رشیدیان استاندار خراسان رضوی ، دکتر ابراهیبمای سلامی عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری ، زارع صفت مدیرکل میراث فرهنگی استان ، مشاور امور زنان استانداری، مهندس جهانبخش عضو شورای شهر، سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دکتر امینی مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آبادگران ایران ، توسط اداره کل پست خراسان رضوی زده شد.

همچنین در پایان مراسم لوح تقدیر توسط مهندس امینی مدیر عامل شرکت مجتمع های توریستی و رفاهی آبادگران ایران به آقایان دکتر ابراهیمبای سلامی ، دکتر ایمانی خوشخوی ، مهندس واحدی ،زارع صفت , مهندس مقدوری و خانم دکتر شهرابی اعطاء شد.

 • DSC_0290
  DSC_0307
  DSC_0316

 • DSC_0317
  DSC_0338
  DSC_0346
 • DSC_0362
  DSC_0391
  IMG_2562
 • IMG_2574
  IMG_2592
  IMG_2594
 • IMG_2596
  IMG_2612
  IMG_2630
 • IMG_2645
  IMG_2648
  IMG_2664
 • IMG_2674
  IMG_2680
  IMG_2692
 • IMG_2693
  IMG_2706
  IMG_2717
 • IMG_2721
  IMG_2726
  IMG_2754
 • IMG_2763
  IMG_2786
  IMG_2791
 • IMG_2792
  IMG_2793
  IMG_2819
 • IMG_2834
  IMG_9596
  IMG_9605
 • IMG_9617
  IMG_9642
  IMG_9759
 • IMG_9766

همایش گردشگری و معنویت با حضور استاندار خراسان رضوی در مجموعه آبادگران مشهد برگزار شد.

 

 • 78955029_87907933abbcc
  78955029_87907935eacbb
  78955029_87907936acaae

 • 78955029_87907937cbedb
  78955029_87907938ecfdb
  78955029_87907939eaabe
 • 78955029_87907940edbdb
  78955029_87907941edded
  78955029_87907942bcfeb
 • 78955029_87907943bdabb
  78955029_87907944eceff
  78955029_87907905cceee
 • 78955029_87907906edddb
  78955029_87907907ecccb
  78955029_87907908cdfef
 • 78955029_87907909abcbc
  78955029_87907911ceebf
  78955029_87907912eafbe
 • 78955029_87907913eadba
  78955029_87907914dedee
  78955029_87907915fcdcd
 • 78955029_87907916ebafc
  78955029_87907917cddca
  78955029_87907918beaea
 • 78955029_87907919ccbbd
  78955029_87907920fddcd
  78955029_87907921cfcdc
 • 78955029_87907922fedfc
  78955029_87907923bccdc
  78955029_87907924bdffd
 • 78955029_87907925befca
  78955029_87907926cbdfa
  78955029_87907927cabaa
 • 78955029_87907928fffeb
  78955029_87907929feabf
  78955029_87907930edbfc
 • 78955029_87907931ccfcc
  78955029_87907932eabfd

300-90-site